Nepropásněte žádnou e-mail marketingovou novinku. Sledujte Boldem blog.

Přejit na blog
Všechny články

Webhooks aneb zahákněte si všechny Vaše akce

Webhooks, co to je a k čemu se Vám bude hodit? Webhooky se hodí mít, pokud chcete, aby Vám z Mail Kompletu bylo posíláno oznámení na Vaši URL adresu hned, jakmile dojde k nějaké akci, kterou v rámci Mail Kompletu chcete sledovat.

Webhooks aneb zahákněte si všechny Vaše akce

Celkem máte na výběr z osmi typů webhooků, které si ve Vašem Mail Komplet účtu můžete sami nastavit.

 1. Doručení transakčního e-mailu
 2. Proklik odkazu v transakčním e-mailu
 3. Otevření transakčního e-mailu
 4. Softbounce transakčního e-mailu
 5. Hardbounce transakčního e-mailu
 6. Odhlášení z transakčního e-mailu
 7. E-mail označen jako spam
 8. Odhlášení z hromadného e-mailu

Konkrétní příklady objektu pro jednotlivé webhooky najdete v naší dokumentaci.

Díky webhookům můžete nechat Mail Komplet zavolat Vaši URL adresu, když dojde k výše zmíněným akcím. Záleží čistě na Vás, jaké akce jsou pro Vás důležité, a o kterých chcete být zavčas informováni. Dejme tomu, že chcete znát, kdo se odhlásil z Vašich transakčních či hromadných e-mailů. Na Vaši zadanou URL adresu Vám přijde definovaný objekt, se kterým můžete dále pracovat. Například ve Vašem CRM systému budete tyto odhlášené subjekty, díky získanému objektu, zaznamenávat.

Jak nastavit nový webhook

Webhook naklikáte pomocí webového rozhraní přímo v nastavení ve Vašem Mail Komplet účtu. Stačí, když přejdete do sekce Nastavení – Webhooks. Zde vytvoříte nový webhook. Vyberete typ Webhooku a zadáte URL adresu, kam má být posíláno oznámení.

Po přidání se Vám vytvoří seznam Vašich aktivních webhooků.

Seznam aktivních webhooků

Otestujte si, jestli vše funguje

Pro otestování funkčnosti webhooků doporučujeme službu Webhook.site. Zde máte možnost využít unikátní URL adresu, která zaznamenává všechny požadavky, které na ni přijdou a následně Vám je přehledně zobrazí.

Ukázka otestování funkčnosti webhooku přes Webhook.site

Doufáme, že teď bude pro Vás práce s webhooky hračkou a už teď se můžete těšit na další možnosti, které budou následovat. Pokud na nás máte jakékoliv otázky, tak neváhejte a ozvěte se nám.

Jsme tu pro Vás!

Váš Mail Komplet

Sdílejte tento článek:

Okomentujte tento článek

Nejnovější články

 • Mail Komplet bude končit. Přesuňte svůj účet do Boldem co nejdříve

  Doba jde dopředu. A my též. Už nějakou dobu pracujeme na tom, aby tvorba vašich e-mailingových kampaní byla rychlejší, jednodušší a efektivnější. A právě proto jsme pro vás vytvořili nový nástroj Boldem.

 • Finanční plánování v podnikání – jak na něj?

  Ve spolupráci s partnerem Lemonero specializujícím se na chytré financování e-shopů jsme pro vás připravili základní informace k finančnímu plánování pro váš byznys.

 • Mail Komplet ve zcela novém kabátě

  Svět technologií se neustále vyvíjí a rok co rok se tempo „zrychluje“. Zrychluje se natolik, že je někdy obtížné udržet se všemi změnami krok. Pokud nepůjdete „s dobou“, jednoduše řečeno, ujede Vám vlak.

 • Marketingové trendy pro rok 2022

  V posledních letech došlo k dramatické digitální transformaci marketingu. Současná světová situace tento trend ještě více zvýraznila. Prostředí online marketingu je dynamičtější než kdykoli předtím.

 • Změny cookies v roce 2022

  Znáte to, přijdete na stránky a hned na Vás vyskakuje lišta s informacemi o tom, že se ukládají nějaké cookies. Většina z nás bezmyšlenkovitě kliká na souhlasím a pokračuje na obsah. Co se změní v novém roce?

 • Příprava e-mailové šablony v MJML - 2. díl – Responzivní e-maily snadno a rychle

  Nejste zdatní v HTML kódování, ale zároveň byste raději rozesílali e-maily v HTML kódu? V tomto díle zjistíte, jak je snadné vytvořit kódovanou šablonu takřka bez jakýchkoliv znalostí o HTML kódování.

Zpět
nahoru