Všechny články

Webhooks aneb zahákněte si všechny Vaše akce

Webhooks, co to je a k čemu se Vám bude hodit? Webhooky se hodí mít, pokud chcete, aby Vám z Mail Kompletu bylo posíláno oznámení na Vaši URL adresu hned, jakmile dojde k nějaké akci, kterou v rámci Mail Kompletu chcete sledovat.

Webhooks aneb zahákněte si všechny Vaše akce

Celkem máte na výběr z osmi typů webhooků, které si ve Vašem Mail Komplet účtu můžete sami nastavit.

 1. Doručení transakčního e-mailu
 2. Proklik odkazu v transakčním e-mailu
 3. Otevření transakčního e-mailu
 4. Softbounce transakčního e-mailu
 5. Hardbounce transakčního e-mailu
 6. Odhlášení z transakčního e-mailu
 7. E-mail označen jako spam
 8. Odhlášení z hromadného e-mailu

Konkrétní příklady objektu pro jednotlivé webhooky najdete v naší dokumentaci.

Díky webhookům můžete nechat Mail Komplet zavolat Vaši URL adresu, když dojde k výše zmíněným akcím. Záleží čistě na Vás, jaké akce jsou pro Vás důležité, a o kterých chcete být zavčas informováni. Dejme tomu, že chcete znát, kdo se odhlásil z Vašich transakčních či hromadných e-mailů. Na Vaši zadanou URL adresu Vám přijde definovaný objekt, se kterým můžete dále pracovat. Například ve Vašem CRM systému budete tyto odhlášené subjekty, díky získanému objektu, zaznamenávat.

Jak nastavit nový webhook

Webhook naklikáte pomocí webového rozhraní přímo v nastavení ve Vašem Mail Komplet účtu. Stačí, když přejdete do sekce Nastavení – Webhooks. Zde vytvoříte nový webhook. Vyberete typ Webhooku a zadáte URL adresu, kam má být posíláno oznámení.

Po přidání se Vám vytvoří seznam Vašich aktivních webhooků.

Seznam aktivních webhooků

Otestujte si, jestli vše funguje

Pro otestování funkčnosti webhooků doporučujeme službu Webhook.site. Zde máte možnost využít unikátní URL adresu, která zaznamenává všechny požadavky, které na ni přijdou a následně Vám je přehledně zobrazí.

Ukázka otestování funkčnosti webhooku přes Webhook.site

Doufáme, že teď bude pro Vás práce s webhooky hračkou a už teď se můžete těšit na další možnosti, které budou následovat. Pokud na nás máte jakékoliv otázky, tak neváhejte a ozvěte se nám.

Jsme tu pro Vás!

Váš Mail Komplet

Sdílejte tento článek:

Okomentujte tento článek

Nejnovější články

 • Příprava e-mailové šablony v MJML - 2. díl – Responzivní e-maily snadno a rychle

  Nejste zdatní v HTML kódování, ale zároveň byste raději rozesílali e-maily v HTML kódu? V tomto díle zjistíte, jak je snadné vytvořit kódovanou šablonu takřka bez jakýchkoliv znalostí o HTML kódování.

 • Vytváříme HTML šablonu - 1. díl – Úvod a příprava

  Nevíte, jak si sami připravit krásnou e-mailovou šablonu? Neumíte kódovat v HTML jazyce? Právě pro Vás jsme připravili tento návod, který je zaměřený na základní tvorbu šablony.

 • Jak na kódování HTML e-mailů

  Jak vytvořit HTML šablonu pro e-mail, tak, aby byla čitelná v co největším počtu e-mailových klientů?

 • Věčné téma – jak zamezit tomu, aby e-maily nekončily v nevyžádané poště?

  Odpověď na tuto otázku Vás asi překvapí, ale přesný recept neexistuje. Antispamové filtry poskytovatelů e-mailových schránek se stále vyvíjí, stejně jako celý online svět. Stejně tak jako se stále více řeší bezpečné doručení e-mailu do schránky příjemce.

 • Segmentace

  Možná si pamatujete na minulý článek, ve kterém jsme řešili téma týkající se kvalitní databáze ve spojitosti se zákonem EU o ochraně osobních údajů. Pokud Vám tento článek utekl, tak se k němu můžete vrátit zde. Dnes si totiž toto téma ještě trochu rozšíříme. Podíváme se na problematiku segmentací.

Zpět
nahoru