Nepropásněte žádnou e-mail marketingovou novinku. Sledujte Boldem blog.

Přejit na blog
Všechny články

Příprava e-mailové šablony v MJML - 2. díl – Responzivní e-maily snadno a rychle

Nejste zdatní v HTML kódování, ale zároveň byste raději rozesílali e-maily v HTML kódu? V tomto díle zjistíte, jak je snadné vytvořit kódovanou šablonu takřka bez jakýchkoliv znalostí o HTML kódování.

Příprava e-mailové šablony v MJML - 2. díl – Responzivní e-maily snadno a rychle

Kapitoly článku

 • Co je MJML?
 • Je MJML šablonovací systém volně přístupný?
 • Šablonovací jazyk

Co je MJML

MJML je jednoduchý značkovací jazyk navržený pro vytváření kvalitních responzivních e-mailů. Usnadňuje vytvoření HTML e-mailů, které se budou zobrazovat stejně napříč různými e-mailovými klienty a webovými aplikacemi. Proč? MJML totiž problémy se zobrazením řeší za nás. Stačí jen vytvořit e-mail s pomocí MJML, vygenerovat HTML kód a ten použít v Mail Kompletu.

MJML vzhled

V případě, že s HTML kódováním máte zkušenosti, můžete vygenerovaný HTML kód dále upravovat. K tomu doporučujeme použít specializovaný editor se zvýrazněním syntaxe. Výsledný kód pak nakopírujete do našeho WYSIWYG editoru. Posuďte sami, s čím se lépe kóduje:

nahled-editor-vs-poznamkovy-blok

Většina HTML editorů je přístupná zdarma, využít můžete například:

 • Visual Studio Code
 • Sublime Text
 • Brackets

Je MJML šablonovací systém volně přístupný?

MJML je volně přístupný nástroj. Pro editaci můžete použít online editor nebo mjml aplikaci. MJML nabízí také rozšíření pro následující editory:

Podrobnou MJML dokumentaci můžete najít zde.

Šablonovací jazyk

MJML Vám nabízí přehledný zápis kódu pomocí speciálních značek, který částečně kopíruje HTML strukturu. Tak jak jsme se zmínili v úvodu, hotový zápis kódu je následně jedním klikem převeden do tabulkového zápisu, inline stylů a podmíněných zápisů. Díky tomu se dosáhne maximální responzivity.  

MJML-HTML

Značky <mj-section> a <mj-column> jsou nejdůležitější pro rozvržení e-mailové šablony. Do sloupců následně můžete vkládat další obsah. Od textů <mj-text>, call-to-action tlačítek <mj-button>, oddělovačů <mj-divider>  po obrázky <mj-image>  a jiné.

 

Doufáme, že se Vám článek líbil a pokud na nás máte jakékoliv otázky, tak neváhejte a ozvěte se nám.

Jsme tu pro Vás!

Váš Mail Komplet

 

Mohlo by Vás zajímat:

Jak na kódování HTML e-mailů

Vytváříme HTML šablonu - 1. díl – Úvod a příprava

Sdílejte tento článek:

Okomentujte tento článek

Nejnovější články

 • Mail Komplet bude končit. Přesuňte svůj účet do Boldem co nejdříve

  Doba jde dopředu. A my též. Už nějakou dobu pracujeme na tom, aby tvorba vašich e-mailingových kampaní byla rychlejší, jednodušší a efektivnější. A právě proto jsme pro vás vytvořili nový nástroj Boldem.

 • Finanční plánování v podnikání – jak na něj?

  Ve spolupráci s partnerem Lemonero specializujícím se na chytré financování e-shopů jsme pro vás připravili základní informace k finančnímu plánování pro váš byznys.

 • Mail Komplet ve zcela novém kabátě

  Svět technologií se neustále vyvíjí a rok co rok se tempo „zrychluje“. Zrychluje se natolik, že je někdy obtížné udržet se všemi změnami krok. Pokud nepůjdete „s dobou“, jednoduše řečeno, ujede Vám vlak.

 • Marketingové trendy pro rok 2022

  V posledních letech došlo k dramatické digitální transformaci marketingu. Současná světová situace tento trend ještě více zvýraznila. Prostředí online marketingu je dynamičtější než kdykoli předtím.

 • Změny cookies v roce 2022

  Znáte to, přijdete na stránky a hned na Vás vyskakuje lišta s informacemi o tom, že se ukládají nějaké cookies. Většina z nás bezmyšlenkovitě kliká na souhlasím a pokračuje na obsah. Co se změní v novém roce?

Zpět
nahoru