Všechny články

Příprava e-mailové šablony v MJML - 2. díl – Responzivní e-maily snadno a rychle

Nejste zdatní v HTML kódování, ale zároveň byste raději rozesílali e-maily v HTML kódu? V tomto díle zjistíte, jak je snadné vytvořit kódovanou šablonu takřka bez jakýchkoliv znalostí o HTML kódování.

Příprava e-mailové šablony v MJML - 2. díl – Responzivní e-maily snadno a rychle

Kapitoly článku

 • Co je MJML?
 • Je MJML šablonovací systém volně přístupný?
 • Šablonovací jazyk

Co je MJML

MJML je jednoduchý značkovací jazyk navržený pro vytváření kvalitních responzivních e-mailů. Usnadňuje vytvoření HTML e-mailů, které se budou zobrazovat stejně napříč různými e-mailovými klienty a webovými aplikacemi. Proč? MJML totiž problémy se zobrazením řeší za nás. Stačí jen vytvořit e-mail s pomocí MJML, vygenerovat HTML kód a ten použít v Mail Kompletu.

MJML vzhled

V případě, že s HTML kódováním máte zkušenosti, můžete vygenerovaný HTML kód dále upravovat. K tomu doporučujeme použít specializovaný editor se zvýrazněním syntaxe. Výsledný kód pak nakopírujete do našeho WYSIWYG editoru. Posuďte sami, s čím se lépe kóduje:

nahled-editor-vs-poznamkovy-blok

Většina HTML editorů je přístupná zdarma, využít můžete například:

 • Visual Studio Code
 • Sublime Text
 • Brackets

Je MJML šablonovací systém volně přístupný?

MJML je volně přístupný nástroj. Pro editaci můžete použít online editor nebo mjml aplikaci. MJML nabízí také rozšíření pro následující editory:

Podrobnou MJML dokumentaci můžete najít zde.

Šablonovací jazyk

MJML Vám nabízí přehledný zápis kódu pomocí speciálních značek, který částečně kopíruje HTML strukturu. Tak jak jsme se zmínili v úvodu, hotový zápis kódu je následně jedním klikem převeden do tabulkového zápisu, inline stylů a podmíněných zápisů. Díky tomu se dosáhne maximální responzivity.  

MJML-HTML

Značky <mj-section> a <mj-column> jsou nejdůležitější pro rozvržení e-mailové šablony. Do sloupců následně můžete vkládat další obsah. Od textů <mj-text>, call-to-action tlačítek <mj-button>, oddělovačů <mj-divider>  po obrázky <mj-image>  a jiné.

 

Doufáme, že se Vám článek líbil a pokud na nás máte jakékoliv otázky, tak neváhejte a ozvěte se nám.

Jsme tu pro Vás!

Váš Mail Komplet

 

Mohlo by Vás zajímat:

Jak na kódování HTML e-mailů

Vytváříme HTML šablonu - 1. díl – Úvod a příprava

Sdílejte tento článek:

Okomentujte tento článek

Nejnovější články

 • Vytváříme HTML šablonu - 1. díl – Úvod a příprava

  Nevíte, jak si sami připravit krásnou e-mailovou šablonu? Neumíte kódovat v HTML jazyce? Právě pro Vás jsme připravili tento návod, který je zaměřený na základní tvorbu šablony.

 • Webhooks aneb zahákněte si všechny Vaše akce

  Webhooks, co to je a k čemu se Vám bude hodit? Webhooky se hodí mít, pokud chcete, aby Vám z Mail Kompletu bylo posíláno oznámení na Vaši URL adresu hned, jakmile dojde k nějaké akci, kterou v rámci Mail Kompletu chcete sledovat.

 • Jak na kódování HTML e-mailů

  Jak vytvořit HTML šablonu pro e-mail, tak, aby byla čitelná v co největším počtu e-mailových klientů?

 • Věčné téma – jak zamezit tomu, aby e-maily nekončily v nevyžádané poště?

  Odpověď na tuto otázku Vás asi překvapí, ale přesný recept neexistuje. Antispamové filtry poskytovatelů e-mailových schránek se stále vyvíjí, stejně jako celý online svět. Stejně tak jako se stále více řeší bezpečné doručení e-mailu do schránky příjemce.

 • Segmentace

  Možná si pamatujete na minulý článek, ve kterém jsme řešili téma týkající se kvalitní databáze ve spojitosti se zákonem EU o ochraně osobních údajů. Pokud Vám tento článek utekl, tak se k němu můžete vrátit zde. Dnes si totiž toto téma ještě trochu rozšíříme. Podíváme se na problematiku segmentací.

Zpět
nahoru