Nepropásněte žádnou e-mail marketingovou novinku. Sledujte Boldem blog.

Přejit na blog
Všechny články

Mail Komplet bude končit. Přesuňte svůj účet do Boldem co nejdříve

Doba jde dopředu. A my též. Už nějakou dobu pracujeme na tom, aby tvorba vašich e-mailingových kampaní byla rychlejší, jednodušší a efektivnější. A právě proto jsme pro vás vytvořili nový nástroj Boldem.

Mail Komplet bude končit. Přesuňte svůj účet do Boldem co nejdříve

Víme, že už jste zvyklí pracovat v prostředí Mail Kompletu a přechod do nového systému nemusí být jednoduchý. Proto jsme pro vás připravili kompletní textové návody i videonávody, kde se dozvíte, jak v Boldem všechno funguje. Kromě toho jsme uspořádali několik webinářů na téma Práce s aplikací Boldem. Nestihli jste žádný z termínů? Nevadí, podívejte se na záznam

Pokud nenajdete řešení vašeho problému v těchto materiálech, veškeré dotazy vám zodpoví členové naší technické podpory, kteří jsou vám k dispozici během pracovních dnů na telefonu +420 517 070 000, e-mailu support@boldem.cz, nebo online chatu, vždy od 8:30 do 16:30. 

Mail Komplet končí. Přesuňte svůj účet do Boldem

Proč přejít z Mail Kompletu do Boldem? 

Důvod je prostý. Mail Komplet pomalu, ale jistě končí, a my jsme pro vás připravili mnohem modernější a efektivnější nástroj. Důležité funkce zůstávají a spolu s nimi v Boldem najdete spoustu dalších užitečných a vychytaných funkcí. 

Co zůstává? 

Sběr kontaktů a databáze: 

 • Automatická synchronizace kontaktů z více kanálů na jedno místo 
 • Statistiky kontaktů – chování uživatele v mailingovém systému (doručení, otevřenost, interakce) 
 • Importování kontaktů – manuální i automatické 

Integrace 

 • Napojení na e-shopová řešení (Shoptet, Upgates, Shopify, nebo vlastní řešení) 
 • Integrační platformy Integromat a Zapier 

V čem se Mail Komplet a Boldem liší? 

V Boldem jsme udělali změny v zásadních oblastech e-mailingu. Všechny důležité rozdíly si teď můžete projít v přehledných tabulkách, kde najdete všechny výhody, které Boldem přináší. 

Automatizace

Automatizace

 

V automatizacích jsme rozšířili bloky, které spouští automatizace, regulují tok kontaktů (například z A/B testování a vlastních podmínek), přidali jsme automatizace na základě vlastních událostí a možnost vlastního programovatelného bloku.  

Dělejte to automaticky

Personalizace

Personalizace

V oblasti personalizace nově v Boldem funguje skloňování jmen a příjmení přímo v šablonovém systému. V Mail Kompletu jste tuto možnost měli jen po komunikaci se zákaznickou podporou, v Boldem si ji už nastavíte sami. 

Pro svátkové kampaně využijete připravené kalendáře. Jak český, tak i slovenský. Nemusíte si tak vytvářet vlastní pole pro ruční vyplňování data svátku, všechno se spustí automaticky na základě vyplněného jména. 

V neposlední řadě se vám bude hodit také automatické určování pohlaví na základě jména, když budete připravovat kampaně zvlášť pro ženy a pro muže.  

Vytvářejte e-maily šité na míru

Inteligentní firemní identita

Inteligentní firemní identita

Inteligentní firemní identita je úplně nová funkce, kterou v Mail Kompletu nenajdete. Neměnné prvky, jako je firemní logo, paleta barev, často se opakující bloky nebo globální proměnné, si nastavíte na jednom místě a všechny uložené údaje se promítnou v ostatních blocích. 

Tato funkce vám ušetří čas při opakovaném nastavování barev v šablonových blocích a při případných změnách u jednotlivých prvků. Jakmile je jednou upravíte v nastavení, všechny změny se ihned promítnou na všech ostatních místech. Vy tak nebudete muset procházet šablonu po šabloně, patičku po patičce a ušetřený čas budete moci investovat do důležitějších věcí. 

Aplikujte inteligentní firemní identitu

A/B testování

A/B testování

V Mail Kompletu jste měli možnost testovat jen předmět a odesílatele, v Boldem jsme pro vás přidali možnost testovat i obsah. Vytvoříte si 2–4 šablony s úpravami, které chcete otestovat, a rozešlete. Na základě výsledků pak můžete vyhodnocovat, na co vaši zákazníci v těle e-mailu reagují lépe. 

Pusťte se do A/B testování s Boldem!

Editor šablon

Editor šablon

Spoustou revolučních změn prošel i editor šablon. Najdete v něm hotové bloky s možnostmi formátování a velkou škálou nastavení, promítne se vám do něj firemní identita, kterou jste si nastavili v základním nastavení, můžete si ukládat a vytvářet vlastní bloky a stejně tak vkládat globální proměnné. 

Při odesílání kampaní projde vaše vytvořená šablona antispamovou prověrkou. Pokud systém objeví nějaké nesrovnalosti (chybí tlačítko pro odhlášení, chybí alternativní popisky, slevových kupónů je míň než příjemců, …), chybu vám nahlásí a kampaň rozešle po odstranění chyby. Pravděpodobnost, že váš e-mail spadne příjemci do spamu se tak sníží na úplné minimum. 

Vyzkoušejte nový editor šablon

Další funkce 

Další funkceInformace o dalších funkcích jsou spíše techničtějšího rázu. Stejně jako Mail Komplet, i Boldem provozujeme ve vlastním zabezpečeném cloudu na serverech v České republice a veškeré IP adresy jsou z českého rozsahu. Ke snížení rizika označení zpráv jako nevyžádané pošty umožňujeme zákazníkům používat k rozesílání hromadných zpráv vyhrazenou doménu 3. řádu, automaticky zpracováváme vrácené e-maily a monitorujeme zprávy označené jako SPAM v souladu s postupy FBL (Email Feedback Loop).  

V Boldem můžete importovat produktové kanály (feedy) a vytvářet nebo nahrávat slevové kupony podobně, jako v Mail Kompletu. S kupony i produkty pak můžete dále pracovat v automatizacích, kampaních a šablonách. 

Pop-up okno

Úplnou novinkou je možnost vytvoření sběrného formuláře (pop-up okna). V Mail Kompletu jste museli pop-up okno řešit přes třetí stranu, v Boldem máte všechno na jednom místě. Vytvoříte si formulář, propojíte svůj web s Boldem jedním krátkým kusem kódu, nastavíte adresu URL, kde chcete formulář zobrazovat, vyberete seznam příjemců, do kterého se budou data ukládat a můžete začít aktivně sbírat data o uživatelích, nebo jim zobrazovat potřebné informace. 

pop-up

Začněte používat Boldem ještě dnes 

Pokud nemáte v Mail Kompletu účet, začít používat Boldem pro vás bude hračka. Zaregistrujete se, vyberete si plán, zaplatíte a můžete se pustit do rozesílání. Pokud už ale s námi spolupracujete a rozesíláte svoje e-mailingové kampaně přes Mail Komplet, od přesunu na modernější a vychytanější nástroj Boldem vás dělí pár migračních kroků, se kterými vám rádi pomůžeme. 

Vyzkoušejte Boldem zdarma

7 kroků, jak se přesunout z Mail Kompletu do Boldem 

 1. Dejte nám vědět. Kontaktujte našeho obchodního zástupce, který s vámi projde tarify a ceny, připraví pro vás smlouvu a zašle vám ji k podpisu. 
 2. Vytvoření účtu. Vytvoříme vám nový účet a pošleme pozvánku všem kontaktním osobám, které budou s vaším Boldem účtem pracovat. 
 3. Migrace. Spustíme migraci kontaktů z vašeho Mail Komplet účtu do Boldem účtu. 
 4. Nastavení DNS záznamů. Nastavíte si DNS záznamy (ověření odesílací domény). S tím vám pomůže náš videonávod. Případně nám napište, nebo zavolejte a rádi vám s nastavením pomůžeme. 
 5. Vytvoření šablon. Kvůli vylepšenému blokovému editoru není automatická migrace e-mailových šablon z Mail Kompletu možná. Šablony si můžete přesunout sami pomocí editoru HTML, vytvořit znovu, nebo kontaktujte obchodního zástupce, který vám vytvoření nových šablon nacení. 
 6. Propojení s e-shopem. Boldem si propojíte s e-shopovým řešením, které používáte. Pokud si nebudete vědět rady, pomůžeme vám. 
 7. Základní migrace z Mail Kompletu do Boldem je hotová! 

Doplňkové služby: S čím vám můžeme pomoci? 

I po základním nastavení Boldem jsme vám stále po ruce s dalšími službami. Pomůžeme vám třeba s: 

 • Revizí šablon a návrhem úprav 
 • Přípravou automatizací 
 • E-mailingovou strategií 
 • Celkovou prací s Boldem – ukážeme vám, jak práce s Boldem funguje a jak jednotlivé funkce využívat 

Neváhejte se ozvat s konkrétními požadavky – náš obchodní zástupce vám vypracuje cenovou nabídku na míru a můžeme se do toho pustit. 

A teď už máte pro své kampaně připraveno všechno, co potřebujete. Vymyslete téma, nastavte si cíle a pusťte se do toho! 

Pošlete to Boldem! 

 
 
 

Sdílejte tento článek:

Okomentujte tento článek

Nejnovější články

 • Finanční plánování v podnikání – jak na něj?

  Ve spolupráci s partnerem Lemonero specializujícím se na chytré financování e-shopů jsme pro vás připravili základní informace k finančnímu plánování pro váš byznys.

 • Mail Komplet ve zcela novém kabátě

  Svět technologií se neustále vyvíjí a rok co rok se tempo „zrychluje“. Zrychluje se natolik, že je někdy obtížné udržet se všemi změnami krok. Pokud nepůjdete „s dobou“, jednoduše řečeno, ujede Vám vlak.

 • Marketingové trendy pro rok 2022

  V posledních letech došlo k dramatické digitální transformaci marketingu. Současná světová situace tento trend ještě více zvýraznila. Prostředí online marketingu je dynamičtější než kdykoli předtím.

 • Změny cookies v roce 2022

  Znáte to, přijdete na stránky a hned na Vás vyskakuje lišta s informacemi o tom, že se ukládají nějaké cookies. Většina z nás bezmyšlenkovitě kliká na souhlasím a pokračuje na obsah. Co se změní v novém roce?

 • Příprava e-mailové šablony v MJML - 2. díl – Responzivní e-maily snadno a rychle

  Nejste zdatní v HTML kódování, ale zároveň byste raději rozesílali e-maily v HTML kódu? V tomto díle zjistíte, jak je snadné vytvořit kódovanou šablonu takřka bez jakýchkoliv znalostí o HTML kódování.

Zpět
nahoru