Všechny články

Trendy v designu 2019 | 4. díl

Jaké jsou trendy v motion designu? 3D nebo 2D animace? Jak oživit obal vašeho výrobku? Jaké materiály obalů jsou trendy?

Trendy v designu 2019 | 4. díl

Máme pro vás čtvrtý, už poslední díl našeho článkového seriálu "Trendy v designu 2019". Tentokrát vám představíme trendy v motion designu a obalovém designu.

5. Trendy v motion designu

5.1. Efekt zrna (grain effect)

Efekt zrna se obvykle používá na 2D animace, ale můžeme jej použít i pro 3D animace. 

5.2. Flat 2D animace

Dokonce i na animacích byl flat design nahrazen semi-flat trendem s hloubkou vyvolanou stíny a barevnými přechody. 2D animace vytváří pohyb ve dvourozměrném uměleckém prostoru. Většina animací má scénář, ve kterém hlavní akce v každé scéně je kreslena jako flipbook (pohybující se kreslená knížka). S hladkými přechody může přilákat pozornost uživatele a tímto způsobem může vaše zpráva snadno oslovit vaše publikum.

5.3. 3D animace

3D animace vypadají velkolepě a mohou perfektně propagovat váš produkt bez ohledu na to, co prodáváte. Mnoho velkých značek používá 3D animace ve svých reklamních kampaních, protože to přináší vysoký konverzní poměr.

6. Trendy v obalovém designu

6.1. Výrazné barvy

Tento trend jsme viděli růst v minulých letech v obalovém designu a v roce 2019 je stále na předních příčkách.

6.2. Netradiční materiály

Obalový design se stal výjimečnou oblastí, kdy se k vytváření úžasných produktů používají neobvyklé materiály. Nulový odpad, bio materiály. Nebo např. plánovatelný obal, který roste s rostlinou, když je zasazena v půdě. Jedlé obaly, materiály, které reagují na hudbu. Celulózové obaly, které se vám postupně zatraktivňují, apod. 

6.3. Přírodní materiály

Přírodní materiály jako dřevo budou vždy trendy v obalovém designu. Kůže, dřevo, silná lepenka nebo celulóza z recyklovaných materiálů jsou některé z přírodních materiálů nejčastěji používaných v obalovém designu.

6.4. Velké fonty (písma)

Jak jsme zmiňovali dříve, velká typografie je potřebná v roce 2019. Tučné slovo může mimo jiné vytvořit výrazný obal. Užití kombinace verzálek (VELKÁ PÍSMENA) a mínusek (malá písmena) můžeme vytvořit náš vítězný obal.

6.5. Minimalismus

Méně je více! I když může být lákavé použít hodně textů v různých fontech na obalu, může se stát, že design bude přeplácaný.

6.6. Ilustrace

Zakončujeme naše trendy pro rok 2019, tak jako jsme je začali. Ilustrace dominují ve všech oblastech designu a samozřejmě obalový design není výjimkou.

Jaký trend vás nejvíce oslovil?

Vycházíte z podobných trendů nebo máte nějaký váš osvědčený? Napište nám pod článek :).
Potřebujete design? Na webu
Pixel Valley nabízíme rozmanité grafické služby!

Zvládneme pro vás vytvořit logo, tiskoviny (včetně realizace) i webové stránky a online bannery do PPC systémů jako je Google Ads nebo Sklik!

 

Sdílejte tento článek:

Okomentujte tento článek

Nejnovější články

 • Webinář č. 3 | Tvorba e-mailové kampaně

  Série našich výukových videí pokračuje třetím dílem. Ten Vám dá jasnou odpověď na to, jak pracovat se seznamy příjemců, s proměnnými v těle e-mailové kampaně a jakým způsobem segmentovat.

 • Webinář č. 2 | Tvorba e-mailové kampaně

  2. díl série výukových videí se zabývá přípravou e-mailové kampaně. Ta se skládá z 5 základních kroků. V našem videu si všechny důkladně projdeme a vysvětlíme si základní principy tvorby kampaně.

 • Automatizace 4. díl | Slevové kupóny v automatizacích

  Dnes se v automatizacích podíváme na novinku, která se týká slevových kupónů.

 • Fungujeme na 100 %

  Rozhodli jsme se, že veškeré rozesílky nekomerčního charakteru od nás dostanete zdarma.

 • Práce s chytrým editorem

  1. díl naší série výukových videí, ve kterých se podíváme na aplikaci Mail Komplet. Úvod patří základní tvorbě e-mailové šablony. Představíme Vám, jak jednoduše vytvořit jednotlivé prvky v e-mailové šabloně pomocí našeho editoru.

 • Reshoper je za námi

  Koncem ledna se v Praze konala největší e-commerce akce v České republice Reshoper 2020. Mail Komplet na této události samozřejmě nesměl chybět. Co nás nejvíce zaujalo a jak jsme si veletrh užili?

Zpět
nahoru