Všechny články

Trendy v designu 2019 | 2. díl

Jak dnes získat pozornost na webu? Čím se můžete v designu webu odlišit? Co je ve webdesignu trendy?

Trendy v designu 2019 | 2. díl

Máme pro vás druhý díl Trendy v designu 2019, tentokrát vám představíme trendy UI/UX, web design & app design.

2. UI/UX TRENDY

2.1. Mobile First!

S tím, jak nyní Google indexuje prioritně responzivní mobilní verze webů, není divu, že je trendem začínat návrh webu od menšího rozlišení – mobil – až po větší rozlišení – tablet, desktop apod. 

2.2. Prázdný (negativní) prostor

Méně je rozhodně více! Využití negativního prostoru vidíme ve všech oblastech designu, ale především v designu webových stránek a aplikací.

2.3. Vytváření vlastních ilustrací

Jak jsme již zmínili, jde o hlavní trend, který v posledních letech stále roste. Od vstupních stránek (landing page) po celé weby. Vlastní ilustrace vzaly celý web designový průmysl útokem.

2.4. Ilustrační ikonky

Dynamické lineární ikonky, které si lidé přirozeně spojují se službami, mohou být použity k upevnění vizuální hierarchie a upozornění na oblast, které si má uživatel všimnout.

2.5. Plynulé, geometrické a nesymetrické tvary

Plynulé tvary nejsou nic nového, viděli jsme je v roce 2017 i 2018, ale budou se objevovat mnohem více v roce 2019. Společně s výraznými barvami a intezivními barevnými přechody, jsou plynulé tvary nezbytným trendem v návrhu webu v roce 2019.

2.6. Video na pozadí

Jak ukázaly výzkumy, videa na webech mohou zvýšit konverzní poměr. Video může sdělit to nejpodstatnější v několik vteřinách, sdělí zprávu rychle a udrží uživatele na webu.

Nezapomínejme, že jde o trendy z celého světa, opět se v tomto trendu mějte na pozoru, co se týká naší veřejnosti a přístupu k videím.

2.7. Animace

Tento rok je obrovské množství animací. Můžeme je vidět na webech, v reklamách i v aplikacích. Hladké přechody na tlačítkách nebo pěkný hover efekt přechodu sekcí může opravdu udělat velký dojem.

2.8. Mikro-interakce

Mikro-interakce jsou malé animace použité na mobilních platformách k vytvoření jemných vizuálních efektů. V letošním roce s těmito mikro-animacemi zacházíme dál, než kdy jindy. Za každým UI prvkem najdeme skryté animace a nezáleží na tom, jak malý UI prvek to je.

2.9. Výrazná písma namísto obrázků

Na typografii se zaměřuje více a více pozornosti. Mnoho gigantů, jako je např. Apple, se rozhodlo vizuálně komunikovat přes výraznou typografii (písmo). V mnoha případech tato výrazná typografie nahrazuje obrázky.

2.10. Rozbitá mřížka  a překrývající se prvky

Překrývající se prvky jsou ve web designu již několik let, v kombinaci s rozbitou mřížkou (grid) můžete vytvořit jedinečné kreativní uspořádání. Vždy mějte na paměti zkušenosti (použitelnost, UX) z mobilů.

2.11. 3D ilustrace

3D ilustrace zaznamenaly velký boom v posledních letech, a to u známých firem používajících 3D pro jejich produkt. Jsou to např. tenisky, sportovní vybavení, obaly a mnoho dalšího.

Jaký trend vás nejvíce oslovil?

Vycházíte z podobných trendů nebo máte nějaký váš osvědčený? Napište nám pod článek :).
Potřebujete design? Na webu Pixel Valley nabízíme rozmanité grafické služby!

Příště vám představíme Trendy v typografii + Trendy v brandingu a logo designu, tak nás určitě sledujte.

 

Sdílejte tento článek:

Okomentujte tento článek

Nejnovější články

 • Webinář č. 3 | Tvorba e-mailové kampaně

  Série našich výukových videí pokračuje třetím dílem. Ten Vám dá jasnou odpověď na to, jak pracovat se seznamy příjemců, s proměnnými v těle e-mailové kampaně a jakým způsobem segmentovat.

 • Webinář č. 2 | Tvorba e-mailové kampaně

  2. díl série výukových videí se zabývá přípravou e-mailové kampaně. Ta se skládá z 5 základních kroků. V našem videu si všechny důkladně projdeme a vysvětlíme si základní principy tvorby kampaně.

 • Automatizace 4. díl | Slevové kupóny v automatizacích

  Dnes se v automatizacích podíváme na novinku, která se týká slevových kupónů.

 • Fungujeme na 100 %

  Rozhodli jsme se, že veškeré rozesílky nekomerčního charakteru od nás dostanete zdarma.

 • Práce s chytrým editorem

  1. díl naší série výukových videí, ve kterých se podíváme na aplikaci Mail Komplet. Úvod patří základní tvorbě e-mailové šablony. Představíme Vám, jak jednoduše vytvořit jednotlivé prvky v e-mailové šabloně pomocí našeho editoru.

 • Reshoper je za námi

  Koncem ledna se v Praze konala největší e-commerce akce v České republice Reshoper 2020. Mail Komplet na této události samozřejmě nesměl chybět. Co nás nejvíce zaujalo a jak jsme si veletrh užili?

Zpět
nahoru