Všechny články

Trendy v designu 2019 | 1. díl

Jaká grafika dnes zaujme? Čím se můžete v designu odlišit? Co dát do e-mailu, na web a do reklamy? Jaké jsou trendy?

Trendy v designu 2019 | 1. díl

Začátkem roku sepsali designéři z Rumunska trendy v designu na rok 2019 a my bychom vám je dnes rádi představili. Můžete těchto trendů využít a načerpat tak inspiraci pro svůj business. Čekají na to vaše e-mailové šablony nebo také vaše webové stránky.

Tyto trendy vycházejí z detailní analýzy barevnosti, typografie, tvarů a velikostí, které tito designéři vypozorovali u prestižních designových agentur po celém světě a u vítězů letošních designových soutěží.

TREND ROKU

Trendem roku jsou vlastní ilustrace, které lze přizpůsobit stylu vaší firmy nebo produktu. Originální výrazné a hýbající se ilustrace zaujmou a zvednou konverzi 7krát víc než kterákoli fotografie z fotobanky.

1. 1. Výrazné barvy

Pokud chcete, aby se váš business v roce 2019 rozvíjel a rostl, používejte výrazné, odvážné a přesycené barvy. Tento trend začal v roce 2018 a v roce 2019 sílí.

1. 2. Asymetrie

Zapomeňte na klasickou asymetrii, která se jeví jen jako nedostatek rovnováhy. Designéři mohou asymetrii využít k vytvoření harmonie a vyvážení celé kompozice záměrným porušením tradičního vyvážení. Rozbitím tradiční kompozice typografie, geometrických tvarů a 3D objektů, můžete dosáhnout jedinečného výsledku a nezapomeňte, že naše oči vidí vždy nejdříve ten největší objekt, následně ty ostatní.

1. 3. Animace

Jednoduššími animacemi na webu, v reklamě a aplikacích můžeme přimět uživatele k interakci k tomu, co propagujeme. Tyto animace můžeme včlenit do všech médií.

1. 4. Rozmanitost

Jde o spojování různých myšlenek a směrů z široké škály zdrojů. Tento rozmanitý (eklektický) přístup v designu může být náročný, ale lze tím dosáhnout opravdu jedinečného zajímavého vzhledu. Ve světě jsou na tom však malinko jinak než my, a naše veřejnost na to nemusí být zcela připravena, proto postupujte při aplikování tohoto trendu opatrně.

1. 5. Barevné přechody

Přechody zažily svůj comeback v letech 2017 a 2018 a jsou stále trendy i v roce 2019. Společnosti Apple nebo Instagram přechody používají ve svých brandech a tak se není čemu divit, že je to vítězná volba i pro vás v roce 2019.

1. 6. Izometrický design

Izometrie se dostala do designu v minulých letech a v roce 2019 se objevuje izometrický design ve všech oblastech designu, a proto bez sebemenších pochyb patří mezi trendy i tento rok.

1. 7. Rozšířená realita

Rozšířenou realitu můžeme nejvíce postřehnout v oblastech webdesignu a designu aplikací. Mnoho internetových obchodů vyzkoušelo rozšířenou realitu zakomponovat do webu. Jedná se o relativně nový trend, tak jej v roce 2019 nepřehlédněte.

1. 8. Přirozeně vypadající fotografie

Éra fotografií z fotobanek je skoro pryč a designéři začínají používat fotky, které vypadají více přirozeně, spontánně, neobvykle. V podstatě jsou to fotografie z fotobanky, ale nevypadají tak.

Jaký trend vás nejvíce oslovil?

Vycházíte z podobných trendů nebo máte nějaký váš osvědčený? Napište nám pod článek :).
Potřebujete design? Na webu Pixel Valley nabízíme rozmanité grafické služby!

Příště vám představíme UI/UX trendy,
tak nás určitě sledujte.

 

Sdílejte tento článek:

Okomentujte tento článek

Nejnovější články

 • Fungujeme na 100 %

  Rozhodli jsme se, že veškeré rozesílky nekomerčního charakteru od nás dostanete zdarma.

 • Práce s chytrým editorem

  1. díl naší série výukových videí, ve kterých se podíváme na aplikaci Mail Komplet. Úvod patří základní tvorbě e-mailové šablony. Představíme Vám, jak jednoduše vytvořit jednotlivé prvky v e-mailové šabloně pomocí našeho editoru.

 • Reshoper je za námi

  Koncem ledna se v Praze konala největší e-commerce akce v České republice Reshoper 2020. Mail Komplet na této události samozřejmě nesměl chybět. Co nás nejvíce zaujalo a jak jsme si veletrh užili?

 • Marketingový kalendář 2020

  Připravili jsme si pro vás marketingový kalendář pro rok 2020. Marketingových akcí není nikdy dost a s naším kalendářem se v nich neztratíte.

 • Webinář o Shoptet doplňku

  Rozhodli jsme se, že začáátek ledna vezmeme útokem a připravíme si pro vás webinář. Tentokrát na téma Shoptet doplněk a jak jej plnohodnotně využít.

 • Vánoce jsou za dveřmi

  Připravili jsme si pro vás dárky, které vám zjednodušší přípravu nejen vašich vánočních a výprodejových kampaní. Váš e-mailing bude skvělý po celý rok!

Zpět
nahoru