Všechny články

Video B-roll, co ještě není B-roll

V rámci přípravy nové komunikační strategie zkoušíme video, abyste nemuseli trávit čas čtením a občas se něco o e-mail marketingu dozvěděli úplně pasivně. Tohle je první ukázka z procesu výroby. To kdybyste se náhodou chtěli podívat, co se dá ve video amatérských podmínkách vyrobit.

Cílem tohoto videa není vyprávět žádný příběh. Video vzniklo úplně neplánovaně. Prostě jsme zkoušeli nové techniky, kterými pro vás budeme natáčet, tak aby videa nebyla fádní. A vzniklo něco, co by se dalo použít jako B-roll.

B-roll je doplňující video materiál, kterým se dají prokládat  nosná videa. Proklady se dělají proto, aby byla videa živější a byla dokreslena atmosféra. B-roll by každá firma měla mít pro případ, že o ní někdo jiný něco natočí. Pokud mu dáte k dispozici B-roll, je dost možné, že ho využije při sestavování vlastního videa.

Usnadní mu to práci, protože ne vždy má člověk, který o vás něco točí, dost času a prostoru na to, aby natočil o vaší firmě dostatek materiálu a ten pak při střihu finálního videa použil. Vy tak poskytnutím B-rollu máte částečně možnost ovlivnit to, co ve finálním videu bude. Je to dobré pro dokreslení obrazu firmy.

Poznámka závěrem: Výše uvedené video rozhodně není kompletní B-roll, jenom část, která by se tak dala použít.

Sdílejte tento článek:

Okomentujte tento článek

Nejnovější články

Zpět
nahoru