Všechny články

Jak správně nastavit odkazy v kampani

Nastavujete odkazy v e-mailových kampaních správně? Špatné nastavení může zapříčinit negativní hodnocení v rámci antispamové prověrky a na to navazující padání do SPAMu.

Jak správně nastavit odkazy v kampani

Jak odkazovat v e-mailu, aby to nebylo v rozporu s antispamovou prověrkou? 

Ve většině případů byl měla e-mailová kampaň někam směřovat. Vlastníte-li například e-shop, tak jednotlivé prokliky by měly vést na produkty z vašeho e-shopu. Pokud napíšete článek na webu a do e-mailu vložíte jen urývek, tak by v kampani měl být uveden odkaz na plné znění článku. Možností, jak směřovat své zákazníky na webové stránky je několik. Vše má svá pravidla a i tvorba odkazů se řídí některými z nich. 

Představte si situaci, že popisujete výhody ubytování ve vašem hotelu a rádi byste směřovali své zákazníky na webové stránky. Odkaz je klasicky ve tvaru https://www.domenahotelu.cz. Každopádně jen vypsání odkazu by mohlo přinést více škody než užitku. V rámci nastavení se sice odkaz nastaví na stejnou URL adresu, ale při generování je odkaz nahrazem odkazem na směrovač. Antispamová prověrka může tedy považovat odkaz za podvrh. 

Špatné řešení: 

<a href="https://www.domenahotelu.cz">https://www.domenahotelu.cz</a>

Po vygenerování e-mailu totiž dojde k následujícímu: 

<a href="https://m1.mail-komplet.cz/id=123123123">
https://www.domenahotelu.cz</a>

což antispamová prověrka chápe jako podvržený odkaz. Způsob, kdy zápis vypadá v tomto stylu, můžete použít za předpokladu, že nemáte zapnuté měření prokliků a není použitý doménový směrovač. Co samozřejmě nedoporučujeme. :) 

Jak tedy na to? 

Úplně jednoduše. Místo domény, která má být uvedena jako odkaz, nepoužívejte její samotný název. Pokud tedy odkaz směřuje na https://www.domenahotelu.cz, tak v textu by němělo být www.domenahotelu.cz, ale třeba "Prohlédněte si náš hotel". Pokud dotyčný klikne na tento text, tak ho to přesměruje na webové stránky. 

Správné řešení je tedy následující: 

<a href="https://m1.mail-komplet.cz/id=123123123">Prohlédněte si náš hotel</a>

V případě, že používáte chytrý editor, tak na vložení odkazů doporučujeme používat CTA prvky - tlačítka, která jsou k tomu přizpůsobena. V nastavení tlačítka určíte, kam má směřovat odkaz a do samotného názvu opět vyplníte jen text. Tedy např. "Prohlédněte si náš hotel".

A je to. Vesměs se jedná o poměrně jednoduché nastavení, které doporučujeme dodržovat. Nechcete přece, aby vaše e-maily neprošly antispamovou prověrkou a nedostaly se k zákazníkům. 

Sdílejte tento článek:

Okomentujte tento článek

Nejnovější články

Zpět
nahoru