Všechny články

Import kontaktů a práce s databází krok 2

Mít dobře roztříděné a seřazené kontakty je důležitý pilíř dobrého e-mailového marketingu. Tento článek vám stručně a jasně vysvětlí, jakým způsobem je nejlepší na Mail Komplet nahrávat data.

Import kontaktů a práce s databází krok 2

Hromadný import kontaktů - krok 2

Máte nahraný svůj seznam příjemců? Skvělé. Teď ještě správně nastavit hlavičky sloupců a přeskočit chybné e-maily a můžete data úspěšně nahrát. Díky tomu se vyhnete případným problémům s nahráváním dat a nebudete rozesílat poštu na neexistující e-maily.  Tak se na to pojďme podívat.

Pokud se Vám úspěšně nahraje soubor do Mail Kompletu, zobrazí se Vám krok 2 Nastavení importu. Zde je velmi užitečné si zapnout možnost Obsahuje hlavičky sloupců a Přeskočit chybné e-maily.

První možnost Vám přiřadí Vámi vytvořené názvy sloupců tak, abyste měli Vaše data přehledně seřazená. Máte-li vytvořené ve Vaší databázi názvy sloupců např. v Excelu, systém dokáže rozpoznat základní kategorie, tj. E-mail, Firma, Křestní jméno, Příjmení, Pohlaví či Oslovení a navzájem je propojí.

Pro jakékoliv další kategorie je nutné vytvořit nové uživatelské pole, které musí mít stejný název, jako Vaše kategorie v excelovském souboru. Systém tak automaticky rozpozná, jaká data má přiřadit k čemu a spáruje je. Pokud název sloupce nemáte ve svém dokumentu vytvořený, systém jej pojmenuje Sloupec 1,2,3 apod.

Zapnutá funkce Obsahuje hlavičku souborů Vám tak ulehčí mnoho práce.

Import

Pokud se Vám automaticky nepřiřadí správné pole, vyberte si z roletky adekvátní název sloupce nebo si vytvořte nové uživatelské pole. Pokud některá data ze sloupců nepotřebujete, můžete ponechat název – Ignorovat a data z daného sloupce nebudou použity.

Uživatelská pole, která si vytvoříte, se uloží v našem systému a kdykoliv budete opět nahrávat kontakty s dalšími údaji, tato nová pole se automaticky přiřadí k Vašim kategoriím.

A druhá možnost nastavení nabízí ještě jednu důležitou funkci – Přeskočit chybné e-maily. Tato funkce je velmi praktická, protože pokud je některá e-mailová adresa ve špatném formátu např. (jan.novak@sezam.cz) apod., systém ji automaticky přeskočí a vy tak zbytečně nepošlete Váš e-mail na neexistující adresu. Ušetříte tak Váš čas kontrolou všech e-mailových adres.

Doufáme, že Vám tento krátký návod objasnil důležitá nastavení při importu Vašich kontaktů.

E-maily se Vám teď budou posílat samy.

Váš Mail Komplet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sdílejte tento článek:

Okomentujte tento článek

Nejnovější články

Zpět
nahoru