Všechny články

Proč pro hromadné rozesílky používat specializovaný nástroj?

V tomto článku se dozvíte, jaká nebezpečí nese hromadné rozesílání e-mailů bez užití profesionálního nástroje, tedy svépomocí či přes neprofesionálního poskytovatele. Vyhněte se zbytečným problémům.

Proč pro hromadné rozesílky používat specializovaný nástroj?

Pozor na SPAM filtry

Nejčastějším problémem, na který narazíte při hromadném rozesílání e-mailů bez speciálního nástroje je to, že zprávy skončí zachyceny SPAM filtry (ochrana proti nevyžádané poště).

Při rozesílání e-mailů pomocí systému Mail Komplet nebudou vaše zprávy zbytečně končit ve složkách pro nevyžádanou poštu jako SPAM, jelikož systém dokáže ještě před odesláním e-mailů vyhodnotit, zda mají zprávy charakter nevyžádané pošty. Vy tak můžete provést úpravy a eliminovat riziko vyhodnocení e-mailu jako SPAM.

Pozor na seznamy SPAM serverů (black-listy)

V případě, že své hromadné e-maily rozešlete "špatně", může se stát, že celý váš poštovní server skončí na seznamu SPAM serverů (tzv. black-list).

Pokud se to stane, začnou i běžné e-mailové zprávy končit ve složkách pro nevyžádanou poštu (SPAM) nebo budou vaše e-mailové zprávy odmítány. To může mít problematický dopad na běh celé firmy. 

Systém Mail Komplet je navržen tak, aby eliminoval riziko zařazení poštovního serveru na seznam SPAM serverů (tzv. black-list). Pro odesílání hromadných e-mailů je tedy vhodné využít poštovní servery a infrastrukturu systému Mail Komplet. Tímto způsobem oddělíte rozesílání běžných e-mailů a hromadné korespondence. Vašich serverů se tedy žádné nebezpečí netýká.

Pozor na limity cílových poštovních serverů

Při rozesílání velkého množství e-mailů se cílové poštovní servery brání proti přijetí zpráv tak, že je dočasně odmítnou nebo je zahodí. Pokud cílový poštovní server zahltíte zprávami, nemusí se podařit doručit žádné e-maily.

Systém Mail Komplet dokáže díky databázové frontě rozložit rozesílání e-mailů. Nepřetěžuje tedy servery a je zajištěno bezpečné doručení zpráv.

Pozor na přetížení vlastních poštovních serverů a sítě

V případě, že přes svůj firemní poštovní server rozesíláte tisíce e-mailových zpráv, může se stát, že žádné další zprávy přes poštovní server dlouhou dobu neprojdou.

Rozesíláte-li hromadné e-maily, nemělo by to ohrozit běh firmy a činnost zaměstnanců. Co když je ale zrovna váš poštovní server přetížen a zaměstnanci potřebují nutně komunikovat přes e-mail? Co když rozesílání přetíží díky velkým objemům dat celou síť nebo internetovou linku?

Při využití systému Mail Komplet je rozesílání možno rozložit na více nezávislých podsítí komunikujících s centrální databází. Systém Mail Komplet rozesílá e-maily tak, aby poštovní servery nebyly zahlceny a v průběhu e-mailové kampaně bylo možno odeslat i jiné e-maily.

Důvěryhodnost odesílatele

Je velmi důležité, aby odesílané zprávy působily věrohodně. Nejde jen o odesílatele zprávy, ale také o poštovní server, přes který byla zpráva odeslána. Nikdo nemusí vědět, že e-maily rozesíláte prostřednictvím systému Mail Komplet.

Systém Mail Komplet umožňuje využít vaše poštovní servery tak, aby byly hromadné e-maily odeslány z vaší sítě a působily věrohodně.

Dokáží příjemci otevřít odkazy?

Množství uživatelů neotevírá odkazy v e-mailu tak, že na ně kliknou. Velká část uživatelů kopíruje odkazy do svého prohlížeče. A právě při kopírování odkazů může docházet k problémům.

Je odkaz příliš dlouhý? Zalomil se na více řádků? Systém Mail Komplet dokáže eliminovat problémy při otevírání dlouhých odkazů, tak, že je automaticky převede na kratší a pohodlnější tvar.

Dokážete vyhodnotit úspěšnost kampaně?

Součástí e-mail marketingu je i vyhodnocení úspěšnosti rozeslané kampaně. Dokážete e-mailovou kampaň vyhodnotit? Dokážete zjistit, zda byla úspěšná nebo ne, na kolik byla úspěšná a kolik lidí na kampaň reagovalo a jak?

Systém Mail Komplet nabízí měření a vyhodnocení úspěšnosti kampaně formou statistik a přehledů.

Jak se vyhnout chybám

Přemýšlíte, jak se vyhnout výše popsaným chybám a problémům? Využijte systém Mail Komplet a jeho pokročilé funkce. Je zbytečné procházet problémy, kterými již prošel někdo jiný. Nabízíme vám řešení, která jsme již našli za vás.

Vyzkoušejte zdarma

Sdílejte tento článek:

Okomentujte tento článek

Nejnovější články

 • Webinář č. 3 | Tvorba e-mailové kampaně

  Série našich výukových videí pokračuje třetím dílem. Ten Vám dá jasnou odpověď na to, jak pracovat se seznamy příjemců, s proměnnými v těle e-mailové kampaně a jakým způsobem segmentovat.

 • Webinář č. 2 | Tvorba e-mailové kampaně

  2. díl série výukových videí se zabývá přípravou e-mailové kampaně. Ta se skládá z 5 základních kroků. V našem videu si všechny důkladně projdeme a vysvětlíme si základní principy tvorby kampaně.

 • Automatizace 4. díl | Slevové kupóny v automatizacích

  Dnes se v automatizacích podíváme na novinku, která se týká slevových kupónů.

 • Fungujeme na 100 %

  Rozhodli jsme se, že veškeré rozesílky nekomerčního charakteru od nás dostanete zdarma.

 • Práce s chytrým editorem

  1. díl naší série výukových videí, ve kterých se podíváme na aplikaci Mail Komplet. Úvod patří základní tvorbě e-mailové šablony. Představíme Vám, jak jednoduše vytvořit jednotlivé prvky v e-mailové šabloně pomocí našeho editoru.

 • Reshoper je za námi

  Koncem ledna se v Praze konala největší e-commerce akce v České republice Reshoper 2020. Mail Komplet na této události samozřejmě nesměl chybět. Co nás nejvíce zaujalo a jak jsme si veletrh užili?

Zpět
nahoru