Všechny články

Proč je e-mail marketing stále králem?

Existuje obrovské množství důvodů, proč byste měli přemýšlet o e-mail marketingu a příjemcích vašich e-mailů. Ovšem se vší vážností, víte, jak hodnotný je e-mail marketing? Stojí za to trávit čas nad e-mailovými kampaněmi a klást si otázky, jaký nástroj k realizaci e-mail marketingu použít, co svým příjemcům říct a nabídnout, co příjemci po přečtení e-mailu dělají?

Proč je e-mail marketing stále králem?

Odpověď je ANO, stojí to za to! E-mail marketing je stále králem v závodě o nejlepší marketingové výsledky. Navíc je vše měřitelné a vy vždy víte, jak se váš příjemce chová, o co se zajímal a zda díky e-mailu nakoupil. A díky tomu můžete z e-mail maketingu dostávat víc a víc. 

Stařec mezi teenagery?

V porovnání s novými marketingovými nástroji (jako jsou sociální sítě, virální videa apod.) může e-mail marketing působit jako taktika minulosti. Opak je pravdou. E-mail marketing je stálý a výnosný kanál s vynikající návratností.

Dobře načasovaný e-mail stále hrdě stojí v popředí online komunikace a propagace, což potvrzují data.

Co říkají data?

91% uživatelů kontroluje svoje e-maily každý den
48% uživatelů preferuje kontakt se značkami přes e-mail
247 MILIONŮ e-mailů je odesláno každý den
897 MILIONŮ uživatelů prohlíží e-maily na mobilu

Lidé žijí svými e-mailovými schránkami - mnohokrát denně obnoví a zkontrolují poštu, zda se neobjevilo něco nového. Prohlížení e-mailů a jejich posílání se stalo každodenní činnosti většiny z nás. Už nepoužíváme jen počítače, ale také své chytré telefony, tablety a podobně. Vaši zákazníci na e-mailu jsou a pravidelně ho kontrolují, váš e-mail by na ně tedy ve schránce měl čekat. 

Co e-mail marketing přináší?

90% uživatelů preferuje e-mail před Facebookem
40x lepší při získávání nových klientů než Facebook a Twitter
44% uživatelů nakoupilo díky e-mailu
66% uživatelů udělalo online nákup díky e-mailu

Na otázku, které medium uživatelé preferují pro sdělování novinek, 90% odpovědělo, že chtějí e-mailový newsletter, zatímco pouhých 10% vybralo Facebook. Krom toho nedávná studie ukázala, že e-mail je téměř 40x lepší v získávání klientů než Facebook a Twitter.

E-mail marketing přináší okamžité prodeje.

44% uživatelů minimálně jednou nakoupilo na základně reklamy v e-mailu, který jim byl doručen. 66% uživatelů uskutečnilo online nákup jako výsledek e-mail marketingové zprávy.

Zdrojem výše uvedených dat je průzkum provedený organizací Interactive Advertising Bureau.

Pojďte do toho

Ještě váháte? E-mail marketing je účinná marketingová zbraň. Poradíme vám, jak správně začít. Profesionální nástroj, kvalitní databáze a její průběžné budování a kreativní e-maily - to je budoucnost. Pojďte do toho s námi a nechte svůj e-mail marketing vydělávat. 

Vyzkoušet zdarma

Sdílejte tento článek:

Okomentujte tento článek

Nejnovější články

 • Reshoper je za námi

  Koncem ledna se v Praze konala největší e-commerce akce v České republice Reshoper 2020. Mail Komplet na této události samozřejmě nesměl chybět. Co nás nejvíce zaujalo a jak jsme si veletrh užili?

 • Marketingový kalendář 2020

  Připravili jsme si pro vás marketingový kalendář pro rok 2020. Marketingových akcí není nikdy dost a s naším kalendářem se v nich neztratíte.

 • Webinář o Shoptet doplňku

  Rozhodli jsme se, že začáátek ledna vezmeme útokem a připravíme si pro vás webinář. Tentokrát na téma Shoptet doplněk a jak jej plnohodnotně využít.

 • Vánoce jsou za dveřmi

  Připravili jsme si pro vás dárky, které vám zjednodušší přípravu nejen vašich vánočních a výprodejových kampaní. Váš e-mailing bude skvělý po celý rok!

 • Trendy v designu 2019 | 4. díl

  Jaké jsou trendy v motion designu? 3D nebo 2D animace? Jak oživit obal vašeho výrobku? Jaké materiály obalů jsou trendy?

 • Trendy v designu 2019 | 3. díl

  Jak dnes oživit logo, aby zaujalo vaši cílovku? Čím se v brandingu dá odlišit od konkurence? Co je v brandingu trendy?

Zpět
nahoru