Všechny články

Automatizace 4. díl | Slevové kupóny v automatizacích

Dnes se v automatizacích podíváme na novinku, která se týká slevových kupónů.

Automatizace 4. díl | Slevové kupóny v automatizacích

Před rokem jsme museli vytvářet automatizaci na slevové kupóny složitě přes import databáze. Nyní pro vás máme nový a jednodušší způsob. Pojďme rovnou na to.

K přidání slevových kupónů do kampaně budeme potřebovat 2 věci - samotnou databázi slevových kupónů a aktivovanou funkci automatizací. Je potřeba vědět, že slevové kupóny tímto způsobem fungují pouze v automatizacích.

Databáze slevových kupónů

Nejprve je potřeba mít nachystanou databázi slevových kupónů a to v takovém formátu, že budou jednotlivé kupóny na samostatných řádcích. V Mail Kompletu stačí jít do sekce Slevové kupóny. Zde si v pravé části obrazovky nejprve vytvoříte skupinu kupónů (jednotlivou databázi). Po vytvoření se na skupinu přepnete a zvolíte možnost Import kupónů.

V importu vyberete, do které skupiny se mají slevové kupóny importovat a jestli mají mít nějakou platnost (datum, kdy kupóny vyprší).

Tvorba automatizace

Jakmile máte naimportováno, tak se můžeme pustit do samotné automatizace. V ní je potřeba pro použití slevových kupónů použít blok Odeslat e-mail. V nastavení bloku se musí zapnout možnost Přidat do e-mailu slevový kupón. Vyberete skupinu kupónů a následně se vám zobrazí proměnná, kterou musíte zkopírovat do kampaně, která se bude odesílat. Jakmile se odešle takto přes automatizaci, tak si automaticky náhodně vybere kupón a ten pošle příjemci.

Zkuste si tímto způsobem vyzkoušet automatizaci zatím jen na svoje e-mailové adresy, jestli vše funguje podle vašich představ. Až automatizace odešle e-mail, tak v sekci Slevové kupóny uvidíte, kterému e-mailu byl kdy odeslán jaký slevový kupón, popř. jakou má platnost apod.

Hodně štěstí při tvorbě automatizací se slevovými kupóny vám všem přeje váš Mail Komplet tým.

Sdílejte tento článek:

Okomentujte tento článek

Nejnovější články

Zpět
nahoru