Všechny články

Automatizace 3. díl | Nastavení komplexní automatizace při sběru newsletterů

Úkol zněl jasně.... "Máme e-shop s produkty pro domácí mazlíčky a rádi bychom posílali cílené kampaně podle typu registrace". Koncept pro tvorbu komplexnější automatizace jako vyšitý. Pojďme se společně podívat na to, jak to celé nastavit.

Automatizace 3. díl | Nastavení komplexní automatizace při sběru newsletterů

Dnes si ukážeme pravý potenciál našich automatizací. E-shop s potřebami pro domácí mazlíčky má v registračním formuláři možnost zaškrtnout, jestli má zákazník kočku nebo psa. Nechce totiž pejskařům posílat potřeby pro kočky a obráceně. Cílem automatizace je tedy posílat e-mailové kampaně podle toho, jakého má mazlíčka a zároveň reagovat na jeho aktivitu v průběhu jednotlivých e-mailových kampaní. Nasbíraná data pak může e-shop použít v dalších kampaních.

V této automatizaci tedy rozdělujeme zákazníka podle toho, co zaškrtl ve formuláři a v závislosti na tom se pro něj rozvíjí další větve automatizace. Scénář automatizace je následující:

 1. Kontrola, jestli má uživatel kočku nebo psa.
 2. Odeslat správný voucher a kontrola, jestli zákazník e-mail otevřel.
 3. Pokud otevřel, tak poslat kampaň s vybranými produkty.
 4. Pokud neotevřel, tak se proces s voucherem opět zopakuje.
 5. Pokud zákazník neprojeví žádnou aktivitu, tak to automatizace zaznačí do databáze.
   

Při tvorbě automatizace si jako spouštěč vybereme možnost Byl přihlášen uživatel přes přihlašovací formulář. V tomto formuláři je pro tento scénář nezbytné, aby zákazník vyplnil, jakého má mazlíčka. Samotný formulář si můžete vygenerovat přímo v Mail Kompletu.

Nejdříve si vytvoříme podmínkový blok. V našem případě jsme zvolili podmínku, jestli má uživatel psa nebo kočku. Scénáře pro psa i kočku jsou stejné, jen s jinými produkty. Na základě výsledku podmínky se zákazníkovi zašle vybraná kampaň, ve které můžete zákazníkovi poděkovat za jeho přízeň.

V dalších blocích si nastavíme, aby automatizace 1 den čekala a pak teprve zaslala uživateli slevový kód. Pak bude automatizace 2 dny čekat před další akcí. 

Nyní už si více roztřídíme aktivní uživatele. V bloku si nastavíme podmínku, jestli uživatel otevřel e-mail s voucherem. Pokud ano, tak mu zašleme produkty z vybrané kategorie. Pokud ne, tak si přidáme blok, který bude čekat další 2 dny a pak mu ještě jednou zašleme ten stejný slevový kód. 

Teď už naši automatizaci ukončíme. Přidáme si podmínkový blok pro zjištění, jestli uživatel alespoň jednou otevřel e-mail s voucherem. Pokud ano, tak mu zašleme produkty z vybrané kategorie. Pokud ne, tak k němu automatizace zapíše do databáze status Neaktivní. Tento údaj můžeme v budoucnu využít pro reaktivační kampaně a také si díky němu můžeme lépe vytřídit databázi.

Celková automatizace ve výsledku vypadá takto:

Hodně štěstí při tvorbě automatizací vám všem přeje Váš Mail Komplet tým.

Sdílejte tento článek:

Okomentujte tento článek

Nejnovější články

 • Mail Komplet bude končit. Přesuňte svůj účet do Boldem co nejdříve

  Doba jde dopředu. A my též. Už nějakou dobu pracujeme na tom, aby tvorba vašich e-mailingových kampaní byla rychlejší, jednodušší a efektivnější. A právě proto jsme pro vás vytvořili nový nástroj Boldem.

 • Finanční plánování v podnikání – jak na něj?

  Ve spolupráci s partnerem Lemonero specializujícím se na chytré financování e-shopů jsme pro vás připravili základní informace k finančnímu plánování pro váš byznys.

 • Mail Komplet ve zcela novém kabátě

  Svět technologií se neustále vyvíjí a rok co rok se tempo „zrychluje“. Zrychluje se natolik, že je někdy obtížné udržet se všemi změnami krok. Pokud nepůjdete „s dobou“, jednoduše řečeno, ujede Vám vlak.

 • Marketingové trendy pro rok 2022

  V posledních letech došlo k dramatické digitální transformaci marketingu. Současná světová situace tento trend ještě více zvýraznila. Prostředí online marketingu je dynamičtější než kdykoli předtím.

 • Změny cookies v roce 2022

  Znáte to, přijdete na stránky a hned na Vás vyskakuje lišta s informacemi o tom, že se ukládají nějaké cookies. Většina z nás bezmyšlenkovitě kliká na souhlasím a pokračuje na obsah. Co se změní v novém roce?

 • Příprava e-mailové šablony v MJML - 2. díl – Responzivní e-maily snadno a rychle

  Nejste zdatní v HTML kódování, ale zároveň byste raději rozesílali e-maily v HTML kódu? V tomto díle zjistíte, jak je snadné vytvořit kódovanou šablonu takřka bez jakýchkoliv znalostí o HTML kódování.

Zpět
nahoru