Všechny články

Automatizace 2. díl | Slevový kód

Náš seriál o automatizacích pokračuje! Dnes se podíváme, jak automatizovaně posílat vaše slevové kódy.

Automatizace 2. díl | Slevový kód

Určitě to znáte. Hledáte způsob, jak jednoduše zacílit vaše slevové kódy. S našimi automatizacemi je to snadné! Ke všemu vám stačí napojení Mail Kompletu na váš e-shop. K tomu můžete použít jeden z pluginů pro Shoptet, Prestashop nebo WooCommerce. Další možností je napojení vašeho e-shopu přes naše API.

Poděkování za registraci

Pokud chcete posílat slevový kód jako poděkování za registraci, tak stačí jako spouštěč při vytváření automatizace vybrat Byl přihlášen e-mail do seznamu příjemců. Jsou zde 2 typy - přes přihlašovací formulář nebo přes API. Přihlašovací formulář si můžete snadno vytvořit přímo v Mai Kompletu.

Automatizace je nastavena následovně:

 • Uživatel se přihlásí do seznamu příjemců
 • Automatizace uživatele zpracuje a počká 3 hodiny před další akcí
 • Po 3 hodinách se uživateli pošle kampaň s poděkováním a slevovým kódem

Ocenění věrnosti zákazníka

Další oblíbenou možností je ocenění zákazníka na základě hodnoty objednávky. Tímto způsobem můžete kampaně cílit na svoje nejvěrnější zákazníky. V této automatizaci jsme se rozhodli určit věrnost zákazníka podle hodnoty objednávky.

V prvním bloku kampaně je potřeba nastavit 2 podmínky: hodnota objednávky musí být vyšší než 10 000 Kč a uživateli ještě nepřišla kampaň se slevovým kódem. Tímto zamezíte opakovanému zasílání slevového kódu.

Automatizace je nastavena následovně:

 • Automatizace se spustí každý den v 7:00 hodin
 • Pokud je objednávka vyšší než 10 000 Kč, tak se zákazníkovi pošle kampaň se slevovým kódem

A je to! Mail Komplet nyní sám pošle slevový kód všem uživatelům, kteří splňují podmínku. S podmínkami si samozřejmě můžete vyhrát, možností je opravdu hodně.

Pro bližší vysvětlení automatizací koukněte na náš článek Jak na automatizace?

Váš Mail Komplet tým
 

Sdílejte tento článek:

Okomentujte tento článek

Nejnovější články

 • Příprava e-mailové šablony v MJML - 2. díl – Responzivní e-maily snadno a rychle

  Nejste zdatní v HTML kódování, ale zároveň byste raději rozesílali e-maily v HTML kódu? V tomto díle zjistíte, jak je snadné vytvořit kódovanou šablonu takřka bez jakýchkoliv znalostí o HTML kódování.

 • Vytváříme HTML šablonu - 1. díl – Úvod a příprava

  Nevíte, jak si sami připravit krásnou e-mailovou šablonu? Neumíte kódovat v HTML jazyce? Právě pro Vás jsme připravili tento návod, který je zaměřený na základní tvorbu šablony.

 • Webhooks aneb zahákněte si všechny Vaše akce

  Webhooks, co to je a k čemu se Vám bude hodit? Webhooky se hodí mít, pokud chcete, aby Vám z Mail Kompletu bylo posíláno oznámení na Vaši URL adresu hned, jakmile dojde k nějaké akci, kterou v rámci Mail Kompletu chcete sledovat.

 • Jak na kódování HTML e-mailů

  Jak vytvořit HTML šablonu pro e-mail, tak, aby byla čitelná v co největším počtu e-mailových klientů?

 • Věčné téma – jak zamezit tomu, aby e-maily nekončily v nevyžádané poště?

  Odpověď na tuto otázku Vás asi překvapí, ale přesný recept neexistuje. Antispamové filtry poskytovatelů e-mailových schránek se stále vyvíjí, stejně jako celý online svět. Stejně tak jako se stále více řeší bezpečné doručení e-mailu do schránky příjemce.

 • Segmentace

  Možná si pamatujete na minulý článek, ve kterém jsme řešili téma týkající se kvalitní databáze ve spojitosti se zákonem EU o ochraně osobních údajů. Pokud Vám tento článek utekl, tak se k němu můžete vrátit zde. Dnes si totiž toto téma ještě trochu rozšíříme. Podíváme se na problematiku segmentací.

Zpět
nahoru