Všechny články

Automatizace 1. díl | Svátková kampaň

A je to tu! Náš seriál o automatizacích. V každém díle si představíme určitý scénář, při kterém se dá automatizace skvěle využít.

Automatizace 1. díl | Svátková kampaň

Dnes začneme svátkovou kampaní, tedy personalizovaným přáním k svátku. Je to skvělý nástroj pro zvýšení efektivity e-mailingu a zlepšení vztahu se zákazníkem.

Ke všemu vám stačí datum svátku. Pokud chcete mít svoji svátkovou kampaň personalizovanou, tak budete ještě potřebovat vyskloňované křestní jména. Datum svátku i vyskloňování jmen vám do vaší databáze můžeme doplnit my, stačí nám napsat na náš chat vpravo dole. 😊

Nastavení kampaně

Vyberte si spouštění automatizace každý den a také si vyberte čas, ve který chcete, aby uživateli přání k svátku přišlo. K tomu potřebujete samotné datum svátku u každého kontaktu. První možnost je, že ho již máte ve své databázi a vyberete tedy správný uživatelský sloupec, který datum svátku obsahuje. Druhá možnost je, že vám datum svátku do vaší databáze doplníme. V tom případě by se data nacházela ve sloupci nameday. 

Poté je zapotřebí definovat podmínku spuštění, že uživatelský sloupec svatek je aktuální den a měsíc (viz. obrázek). Díky této podmínce se systém při spuštění nejdříve podívá na uživatelský sloupec svatek a pokud je podmínka splněna, tak přejde na další blok.

V dalším bloku vyberte možnost Odeslat e-mail a poté vyberte kampaň, kterou budete chtít posílat. Ve zvolené kampani by mělo být samotné přání a např. v předmětu nebo i v těle e-mailu doporučujeme použít přímo oslovení. Zvýšíte otevřenost svých e-mailů a potěšíte tím i samotného zákazníka.

A to je vše! Nyní už systém bude za Vás přát Vašim klientům každý den k svátku.

Po spuštění automatizace si můžete v jejím detailu zobrazit údaje jako otevřenost a proklikovost, ale také kolik lidí je zrovna na určitém bloku kampaně.

Pro bližší vysvětlení automatizací koukněte na náš článek Jak na automatizace?

Váš Mail Komplet tým

Sdílejte tento článek:

Okomentujte tento článek

Nejnovější články

 • Reshoper je za námi

  Koncem ledna se v Praze konala největší e-commerce akce v České republice Reshoper 2020. Mail Komplet na této události samozřejmě nesměl chybět. Co nás nejvíce zaujalo a jak jsme si veletrh užili?

 • Marketingový kalendář 2020

  Připravili jsme si pro vás marketingový kalendář pro rok 2020. Marketingových akcí není nikdy dost a s naším kalendářem se v nich neztratíte.

 • Webinář o Shoptet doplňku

  Rozhodli jsme se, že začáátek ledna vezmeme útokem a připravíme si pro vás webinář. Tentokrát na téma Shoptet doplněk a jak jej plnohodnotně využít.

 • Vánoce jsou za dveřmi

  Připravili jsme si pro vás dárky, které vám zjednodušší přípravu nejen vašich vánočních a výprodejových kampaní. Váš e-mailing bude skvělý po celý rok!

 • Trendy v designu 2019 | 4. díl

  Jaké jsou trendy v motion designu? 3D nebo 2D animace? Jak oživit obal vašeho výrobku? Jaké materiály obalů jsou trendy?

 • Trendy v designu 2019 | 3. díl

  Jak dnes oživit logo, aby zaujalo vaši cílovku? Čím se v brandingu dá odlišit od konkurence? Co je v brandingu trendy?

Zpět
nahoru