Složka Odhlášení příjemci

Mail Komplet vám automaticky pomáhá držet vaši databázi čistou. Co všechno obsahuje složka "Odhlášení příjemci" a co z ní můžeme vyčíst? Je toho víc, než se na prvním pohled může zdát. Složku "Odhlášení příjemci" naleznete v záložce "Seznamy příjemců", přímo pod vašimi vlastními seznamy. Do této složky se zařazují kontakty z několika důvodů, které popisujeme níže.

Odhlášení na žádost

Složka odhlášení obsahuje ty příjemce e-mailu, kteří se odhlásili přes odhlašovací odkaz uvnitř vaší e-mailové zprávy.

Ruční odhlášení

Příjemce můžete také ručně odhlásit přímo v systému Mail Komplet. To se může hodit například v situaci, kdy se vám ozval nespokojený příjemce zprávy s žádostí, ať jej okamžitě vyřadíte ze seznamu. Pak jej nemusíte směrovat na odhlašovací odkaz v e-mailu, ale ručně jej odhlásíte v "Odhlášených příjemcích".

U takto ručně odhlášeného příjemce lze nastavit i časový interval, po který má být odhlášen. To můžete využít v případě, že váš klient odjíždí na dovolenou a nepřeje si být rušen e-maily, ale po skončení dovolené bude vaše e-maily rád znovu přijímat. Pak nastavíte odhlášení na požadovanou dobu, během které nebudou e-maily na tuto adresu odesílány. Po uplynutí této doby se vše navrátí do původního stavu a vaše zprávy budou na danou adresu opět zasílány.

Nedoručitelné e-maily (bounce)

Díky automatickému vyřazování nedoručitelných e-mailů čistí systém Mail Komplet vaši databázi. Jaké to má výhody?

  • Minimalizujeme vám tak náklady na rozesílání (neposíláte na adresy, na které je to zbytečné).
  • Vyhodnocujeme tak statistiky a přehledy vašich rozesílek co nejpřesněji.
  • Pomáháme vám tak udržovat dobrou reputaci vaší domény (ano, i neotevření e-mailu kazí reputaci).

Nedoručitelné e-maily nebo-li bounce rozdělujeme na soft a hard. Hard bounce adresy jsou vyřazovány okamžitě (jsou to například neexistující schránky). Soft bounce mohou být chyby dočasného charakteru. Může se jednat například o přeplněnou schránku. Proto se u soft bounce e-mailů systém pokouší doručit e-mail třikrát, poté e-mail vyřadí jako trvale nedoručitelný. V seznamu odhlášených příjemců tyto e-maily můžete vyhledat pomocí filtru. Zobrazí se následovně:

Undeliverable = hard bounce. Undeliverable 3x = soft bounce.

SPAM hlášení (Feedback Loop)

Systém Mail Komplet automaticky vyřazuje adresy, které váš e-mail nahlásili jako SPAM. Toto nahlášení uživatel učiní přímo ve své e-mailové schránce (Seznam.cz a další), kde klikne na tlačítko "Nahlásit jako SPAM". Náš systém pak tento krok automaticky zaznamená a adresu vyřadí do odhlášených, takže na ni již nepošlete žádný e-mail. V seznamu odhlášených příjemců se pak jako důvod odhlášení zobrazuje následující popisek:

Nenašli jste, co jste hledali?

Nenašli jste, co jste hledali v našem výukovém centru ani v našich videonápovědách?
Pokud potřebujete více pomoci, napište nám na e-mail nebo zavolejte na 517 070 000.

Zpět
nahoru